Detalj sa meča FK Crvena zvezda - Partizan

Javor i Crvena zvezda igraju meč 31. kola Superlige, a zbivanja s te utakmice možete uživo da pratite uz Blic sport.

Zvezda je u prošlom kolu savladala Partizan rezultatom 2:1 i “odlepila” se na 12 bodova na osam kola do kraja prvenstva.

Sa druge strane Javor se bori za opstanak i nalazi se dva mesta iznad zone koja vodi u Prvu ligu Srbije.

Javor – Crvena zvezda 1:4 (Luković 4 – Katai 8, 31, Milunović 65, Ben 72)

75′ – Upravo Ben izlazi iz igre, a ulazi Filipo Falko.

72′ – Novi gol šampiona Srbije, strelac El Fardu Ben! Ivanić je uposlio Bena, koji sa pet metara rutinski rešava situaciju za gol. Velika prednost za Zvezdu, koja je od 1:0, stigla do 1:4. Izvršene su i dve promene, u igri su Pavkov i Srnić, a izašli su Katai i Krstović.

65′ – Novo vođstvo Zvezde, strelac Milunović! Naravno, iz prekida. Kanga je odlično centrirao, Milunović još bolje skočio i smestio loptu u gol Javora.

64′ – Njegoš Petrović je “opalio” sa distance, lopta je odskočila ispred Velimirovića, koji je malo slabije reagovao jer mu je lopta ispala iz ruku. Međutim, niko nije bio u blizini, tako da je rezultat ostao ne promenjen.

60′ – Lopta je pogodila u lice sudiju Lazara Lukića i raskrvarila mu nos, zbog čega je utakmica morala da bude prekinuta na neko vreme. Ipak meč je nastavljen jer je povreda arbitra sanirana.

55′ – Ponovo je blokiran šut Bena, a čini se da se Jevtić i povredio tom prilikom pošto ga je po nogama prilikom uklizavanja zakačio saigrač Ostojić. Deluje da će, ipak, moći da nastavi utakmicu.

46′ – Počelo je drugo poluvreme.

45′ – Završeno je prvo poluvreme.

45′ – Raspoložen je Krstović danas, ponovo je pokušao sa distance da pogodi dalji ugao, ali to nije bilo opasno po Velimirovića.

43′ – Ben je šutirao glavom u padu nakon centaršuta Rodića, ali nije bio precizan.

40′ – Malo je falilo da Javor dođe do gola, Jevtića je lopta pogodila u rame nakon kornera i umalo prevarila Borjana, ali ga je sada spasila stativa.

37′ – Novi pokušaj crveno-belih, Njegoš Petrović je šutirao sa distance, ali je bio neprecizan.

31′ – Zvezda stiže do preokreta! Ben je uposlio Ivanića, čiji je udarac sjajnom odbranom zaustavio golman Javora, ali je u nastavku akcije Katai pronašao put do mreže. Lopta je zakačila na putu do gola nekog od igrača u bloku i prevarila čuvara mreže, koji danas debituje u Superligi. Što se Kataija tiče, on je postigao 14. gol u šampionatu, a ovo je treći put da postiže dva gola na prvenstvenoj utakmici ove sezone.

27′ – Ponovo je pokušao Krstović, ali je Velimirović lako zaustavio njegov udarac.

25′ – Luka Luković je oprobao udarac sa oko 20 metara, iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla preko gola.

22′ – Oprobao je Milan Gajić udarac s oko 25 metara, lopta je išla pod prečku, ali se golman Javora Velimirović ispružio i sačuvao gol.

21′ – Lepa akcija crveno-belih koju je započeo Ivanić dodavanjem za Kataija, ovaj je ostavio loptu za Rodića na levoj strani, a levi bek crveno-belih je pokušao da uposli Krstovića u kaznenom prostoru, ali nije u toj nameri uspeo.

19′ – Katai je napravio višak po levoj strani i poslao povratnu loptu za Bena, koji je dva puta šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je u oba navrata blokiran, na kraju je lopta završila u rukama golmana Javora.

15′ – Dobar tempo na početku meča, crveno-beli imaju inicijativu, dok domaćin pokušava da dugim loptama pronađe rupu u odbrani.

13′ – Novi pokušaj kontre Javora, lopta je išla ka Lukoviću, ali je Borjan dobro pratio i na vreme reagovao.

10′ – Mogla je nova greška skupo da košta crveno-bele, nisu se dobro sporazumeli Borjan i Pankov, a malo je nedostajalo da to kazni napadač Javora Andrej Ilić.

8′ – Izjednačenje (1:1) Ni dva minuta nije trajala prednost Javora. Aleksandar Katai je majstorski izveo slobodan udarac i savladao Velimirovića.

4′ – Vodi Javor – 1:0! Luka Luković je doneo prednost domaćinu, deluje da je imao nameru da centrira, ali je Borjan loše reagovao i nije uspeo da odbrani loptu koja je išla u njegov ugao. Nekadašnji Zvezdin đak je tako stigao do 14. gola u sezoni i najbolji je strelac Javora. Ovo je četvrta uzastopna utakmica na kojoj dolazi do gola…

1′ – Utakmica u Ivanjici je počela.

Dejan Stanković, šef stručnog štaba Crvene zvezde rešio je da “promeša karte” posle pobede u večitom derbiju, pa se odlučio da startnu postavu šampiona čine Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Petrović, Kanga, Ivanić, Ben, Katai i Krstović. U odnosu na meč sa crno-belima, Pankov se našao u zadnjoj liniji Degeneka, a nema ni Sanoga i Nikolića, već su među starterima Kanga i Krstović.

Detalj sa meča FK Crvena zvezda – Partizan

Podsetimo, Zvezda u ovaj duel ulazi sa čak 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, ali u prvom delu sezone nije uspela da na svom stadionu savlada trenutno 13-plasirane Ivanjičane, bilo je 0:0.